Duran Duran Careless Memories, fotograf Denis O’Regan dla OFF BEAT

Będę w Londynie tylko kilka godzin, co mogę zobaczyć? – brzmi niedorzecznie, co? Znamy to! Do Londynu przyjechaliśmy rano, mieliśmy jedynie pół dnia dla siebie przed wieczorną produkcją oficjalnego filmu z imprezy Careless Memories w londyńskim Soho. Realizowaliśmy film dla OFF BEAT, zajmujących się sprzedażą limitowanych odbitek rockowych fotografii, oraz wszelkiego rodzaju sztuki związaną z muzyką. Zanim napiszemy, ile można wycisnąć z Londynu w przeciągu 6 godzin – przeczytajcie o naszej pracy i zobaczcie video, jakie wyprodukowaliśmy.

Późnym popołudniem byliśmy umówieni na nagranie wywiadu z legendą wśród fotografów muzycznych – Denisem O’Regan, który pracował z wieloma międzynarodowymi gwiazdami rocka i popu. David Bowie, The Rolling Stones, Duran Duran, Queen, Pink Floyd, KISS, Kylie Minogue, Nirvana, Robbie Williams, Sting, Madonna, Prodigy – to tylko niektórzy z nich. Kojarzycie zdjęcie Freddiego Mercury’ego zrobione podczas koncertu na stadionie Wembley? Żółta kurtka, białe spodnie z czerwonym lampasami, adidasy – widzimy go od tyłu, śpiewającego w kierunku publiczności? Tak, to O’Regan jest jego autorem! Możliwość poznania Denisa i posłuchania jego opowieści o muzycznych ikonach – bezcenne!

Jakie pierwsze skojarzenie macie z rokiem 1984?
Odpowiedź powinna brzmieć: sex Odpowiedź druga: Careless Memories!

Careless Memories to kolekcja limitowanych, niepublikowanych dotychczas, ekskluzywnych zdjęć zespołu Duran Duran, wykonanych podczas słynnej światowej trasy koncertowej zespołu – Sing Blue Silver Tour. Pod takim samym hasłem odbył się wernisaż w londyńskim Soho, który szybko przerodził się w imprezę godną lat 80-tych! Wpływ na świetną atmosferę miał zapewne fakt, że pojawili się bohaterowie całego zajścia – Duran Duran w pełnym składzie. Pomimo intensywnego filmowania, udało nam się zrobić kilka zdjęć z gwiazdami i wypić parę kieliszków szampana.

 

Czym charakteryzuje się profesjonalne showbiz party video? Pomijając aspekty techniczne – powinno sprawić, aby ci, którzy z jakiś powodów zrezygnowali z imprezy, żałowali swojej decyzji. Nasz film to coś więcej, pokazuje bowiem nie tylko event. Denis O’Regan, jego niesamowite fotografie i muzyka Duran Duran przywołują wspomnienia. Zobaczcie wyżej.

Kojarzycie teledysk Girl Panic!?

Dla nas jest to jedno z najlepszych muzycznych video ever. Naomi Campbell jako Simon Le Bon, Eva Herzigová jako Nick Rhodes, Cindy Crawford jako John Taylor, Helena Christensen jako Roger Taylor i Yasmin Le Bon, żona Simona jako przypadkowy gitarzysta. Wszystkie te superkobiety wyglądają niesamowicie! Duran Duran gra personel. Na planie pojawili się też Domenico Dolce i Stefano Gabbana jako redaktorzy Harper’s Bazaar. Kochamy tą 9-cio minutową eksplozję muzyki, mody i chaosu w wykonaniu supermodelek. Wszystko jest tu bardzo brytyjskie – w końcu rzecz się dzieje w stolicy Anglii.

Wracając do Londynu – początkowo chcieliśmy w zrelacjonować nasz cały dzień w jednym poście. Zdecydowaliśmy jednak, że lepiej będzie podzielić go na dwie części ze względu na dużą ilość niezłych zdjęć. O tym, co można zobaczyć w Londynie mając do dyspozycji jedynie parę godzin, przeczytacie więc tu.

Martyna Wróblewska