To był dla nas kolejny pracowity miesiąc!

Nie mieliśmy czasu na odpoczynek… na co rzecz jasna nie narzekamy! Ostatnio dużo podróżowaliśmy po Anglii. Filmowaliśmy m.in. świetną wystawę w Sainsbury Centre w Norwich: Masterpieces: Art and East Anglia. Kamil pracował z Clivem Dunn, który jest utytułowanym producentem i reżyserem, pochodzącym z Norfolk. W zeszłym tygodniu byliśmy na wystawie jego fotografii: The edge of England w the Mandell’s Gallery, która znajduje się w historycznej dzielnicy Norwich – Elm Hill. Clive’a fascynują zapomniane miejsca w Anglii i ich historia. Jego fotografie są niezwykłe. Kilka z nich w głównej galerii, poniżej reszta zdjęć z wystawy:

5clive
1clive
10clive
13clive
Clive Dunn "The Edge of England"

Jak wspomnieliśmy, filmowaliśmy z Clivem wystawę w Sainsbury Centre for the Visual Arts, gdzie można było zobaczyć 270 dzieł sztuki, włączając w zbiór słynne obrazy twórców takich jak: John Constable, John Sell Cotman, Stanley Spencer; meble, rzeźby, design, biżuterię i tekstylia oraz inne niezwykłe przedmioty. Reprezentowały one wiele epok – od prehistorii po dzień dzisiejszy. Część obiektów została wypożyczona od ponad 60 kolekcjonerów, włączają zbiór the Royal Collection Trust, czyli prywatną kolekcję rodziny królewskiej:

8master
Masterpieces Art and East Anglia
9master1
3master2
13master

Wciąż jeszcze nie mieliśmy czasu napisać o Marrakeszu (niektórzy z was mogli się zorientować, że byliśmy w Maroko z naszego fanpage’a albo z Instagrama. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia polecieliśmy tam, aby nakręcić teledysk dla ZAiiO, która jest raperką pochodzącą z Maroka a mieszkającą w Londynie! Było naprawdę nieźle – świetny i intensywny czas! Cała historia zasługuje na osobny post – dlatego bądźcie uważni – wkrótce napiszemy więcej! Dodamy tylko, że video jest teraz w fazie post-produkcji – kolorujemy, dodajemy efekty, .itd. Dopiero co dostaliśmy feedback z Universal Music i wszystko wygląda dość ekscytująco! Zobaczcie parę zdjęć z Marrakeszu. Mamy jeszcze setkę fotek, które chcielibyśmy wam pokazać!

maroko3
maroko31
maroko6
maroko7
morocco

A jak poznaliśmy ZAiiO? To kolejna dobra historia! W grudniu 2013 byliśmy w Londynie z Eye, żeby wyprodukować video dla Off Beat, zajmującymi się się rockowymi fotografami. Filmowaliśmy premierę nowego albumu Denisa O’Regan „Careless Memories”. Denis, nazywany „Doris” przez Freddiego Mercury’ego, „Reg” przez Duran Duran, „Yob” przez Keitha Richards jest światowej sławy fotografem gwiazd rocka. W przeszłości był oficjalnym fotografem Davida Bowie – to wszystko i wiele innych ciekawych rzeczy przeczytacie na jego stronie. Denis złożył kolekcję nie publikowanych dotąd zdjęć zespołu Duran Duran, z światowej trasy koncertowej z 1984. W Londynie zrobiliśmy z nim wywiad i zostaliśmy na imprezie!

12
Denis O'Regan Careless Memories
61
71
51

Byliśmy w pracy, ale powiemy szczerze, że poczuliśmy klimat lat 80-tych, szczególnie po paru kieliszkach szampana :) Pracowaliśmy ciężko, oprócz produkcji video z eventu, robiliśmy mnóstwo zdjęć. Mamy nawet foto z Simonem Le Bon! I w takich ciekawych okolicznościach poznaliśmy Abela Damoussi, producenta z Marrakeszu i ZAiiO. Już po chwili wsiadaliśmy w samolot do Marrakeszu. There’s nothing you can’t do!