Color Grading


Pierwszą rzeczą jest umiejętne nagranie obrazu filmowego – właściwa ekspozycja kadru i oświetlenie planu mają tu kluczowe znaczenie. Przepalone lub zbyt ciemne kadry, znaczące różnice w kolorach do tego trzęsące się ujęcia – to rzeczy, które u nas nie mają miejsca. Posiadając materiał filmowy świetnej jakości, przystępujemy do jego montażu. Color grading jest ostatnim, ale niezwykle ważnym etapem produkcji.


Profesjonalny color grading to nie jest zwyczajne podciągnięcie kontrastu i poprawienie balansu bieli. Z łatwością jesteśmy w stanie ocenić, które video zostało zrealizowane i opracowane przez profesjonalistów. Color grading to praca na detalach danego ujęcia. Dzięki niemu możemy nadać filmowi dowolny, pożądany charakter a nawet całkowicie go zmienić. Każdy z naszych filmów jest starannie opracowywany.

KamKam Visuals zapewnia profesjonalną koloryzację filmów – tzw. color grading.

Color Grading Before and After video for Alderney Channel Island Promo

Dla wyspy Alderney, należącej do Wysp Normandzich zrealizowaliśmy oficjalne promo video. Na filmie poniżej zestawiliśmy ujęcia przed i po color gradingu. Zobacz, jak ważne jest profesjonalne opracowanie kolorystyczne video i co możemy zaoferować.