Kronospan Wschód

Białoruś (Mogilev, Smorgon) i Rosja (Elektorgorsk, Egorievsk)

Dla światowego giganta branży meblarskiej i największego na świecie producenta płyt drewnopochodnych – firmy Kronospan zrealizowaliśmy 18-minutowy film koporacyjny. To nasz kolejny duży projekt dla Kronospan. Pierwszy film, zrealizowany z okazji 25-lecia firmy w Polsce, pokazywał jej działalność w naszym kraju.

Firma powstała w 1897 roku, kiedy w małej miejscowości w austriackich alpach powstał rodzinny tartak. Wraz z upadkiem żelaznej kurtyny w 1980 roku, Kronospan zauważył możliwości ekspansji na nowe rynki Europy wschodniej i południowo-wschodniej. Dziś Kronospan to produkcja w 22 krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i w Chinach w ponad 40 fabrykach.

Film Kronospan Wschód skupia się na działalności grupy na Białorusi i Ukrainie oraz w Rosji i Kazachstanie. Filmowaliśmy w czterech fabrykach: w dwóch na Białorusi (Mogilev, Smorgoń) i w dwóch w Rosji (Elektogorsk i Egorievsk). Opowiedzieliśmy historię grupy, pokazaliśmy linie produkcyjne, wyroby i pracowników. Wykonaliśmy niesamowite ujęcia z powietrza przy użyciu oktokoptera DJI S1000 – lataliśmy również wewnątrz fabryk! Całość wzbogacona została przez świetne animacje 3D i 2D. Film wyprodukowany jest z myślą o rynkach wschodnich, w wersji rosyjskojęzycznej. W przygotowaniu jest wersja angielska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Kronospan 25 lat oraz zapoznania się z naszą ofertą filmowania z powietrza i innymi serwisami.