Jesteśmy już w Marrakeszu gdzie skręcimy kilka filmów i pobawimy się nowymi zabawkami od DitoGear: OmniHead + Evolution Motion Control System & Modulo.

Nastawiamy się na timelapsy ale Kamil pobiega też z Roninem.

Jesteśmy mega szcześliwi, że możemy tu znów być, bo Maroko jak szampan uderza do głowy bogactwem barw, smaków i doznań. Marrakesz jest turystyczny a jednocześnie wciąż pełen tajemnicy. Z pewnością nie zabraknie nam tematów do filmowania.

morocco

I tym razem dzięki KamKam Visuals będziemy łączyć nasze dwie pasje – podróżowanie i robienie filmów.

Nie nastawiamy się na odpoczynek. Jeśli będziemy zwiedzać Maroko, to tylko po to, żeby zrobić jakieś super ujęcia. Faktem jest, że ostatnio byliśmy dość zajęci i należałby się nam jakiś mały chill-out. W tym momencie realizujemy kilka projektów, do tego dużo się przemieszczamy. Między jednym pakowaniem a drugim, ciągle na walizkach dosłownie i w przenośni!

Dopiero co zamknęliśmy pracę nad produkcją reklamy telewizyjnej dla największego sportowego sklepu internetowego w Polsce – Hurtownia.net (więcej tutaj i tu) a przed nami już kolejne wyzwanie i ekscytujący projekt!

Ostatni raz w Marrakeszu byliśmy w grudniu 2014 – realizowaliśmy debiutancki klip dla Zaiio.

zaiioNie mieliśmy wtedy zbyt wiele czasu na zwiedzanie Marrakeszu, ale było go wystarczająco dużo by się zachwycić bogatą kulturą Maroka.

Mieszkaliśmy w niesamowitych, tradycyjnych, zabytkowych budynkach przerobionych na hotele – Kssour Agafay (czyli pałac), położonym w samym sercu Marrakeszu i Kasbah Agafay (twierdza), leżącym poza centrum miasta i zapewniającym zapierający dech w piersiach widok na góry Altas – oba należą do prestiżowej sieci Small Luxury Hotels of the World.

maroko67maroko77maroko8maroko68maroko72

W Marrakeszu planujemy zostać tydzień, resztę czasu przeznaczymy na inne atrakcje Maroka.

Maroko to kraj, który ma wiele do zaoferowania nie tylko turystom, ale przede wszystkim wszelkiej maści artystom. Inspiruje swoją bogatą historią, kulturą, różnorodnością, energią i magią. Z jednej strony Essaouira położona na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, z drugiej strony pustynia Sahara a między nimi doliny, z zagubionymi w nich wioskami Berberów i majestatyczne góry Atlas… Planujemy filmować we wszystkich tych miejscach! W trakcie naszej ostatniej wizyty ledwie „liznęliśmy” Marrakesz z jego sercem – czyli tętniącym życiem Placem Dżemaa el-Fnaa i sukiem – największym w Maroko bazarem, na którym kupić można dosłownie wszystko. Majestatyczną wieżę Meczetu Kutubijja widzieliśmy jedynie z dachu naszego hotelu…

maroko6 maroko80 maroko45 maroko81 maroko17

Wybieracie się do Maroko? Możecie zazdrościć sami sobie! Tradycyjne marokańskie potrawy są po prostu rewelacyjne!

Świeże chlebki i bułeczki, naleśniki, przepyszne, świeże owoce: arbuzy, awokado, daktyle do tego dżemy – naturalne i zdrowe. Tagine we wszystkich odmianach – z mięsem i bez, mint tea, najlepszy orange juice, jaki piliśmy! Po całym tym obżarstwie relaks w hammamie… Moglibyśmy tak wymieniać bez końca… Zresztą trudno to opisać – trzeba tej magii Maroka po prostu doświadczyć – przeżyć, zobaczyć… Albo na własne oczy, albo na naszych zdjęciach i filmach – więcej już wkrótce!

PS. Trochę żałujemy, że mijamy się z Davidem Beckhamem i Spicetkami, następnym razem!maroko4maroko31maroko19maroko76 maroko59