The Third Eye – A Blinding Moroccan Experience – zapowiedź naszego nowego video.

W technice timelapse zakochaliśmy się już dawno temu.

Prawda jest jednak taka, że byliśmy zbyt ambitni aby się do tego zabrać, nie mając najpierw bardziej zaawansowanego sprzętu niż statyw i aparat. Ponad rok temu zaczęliśmy bawić się w ruchome timelapsy. Od początku używaliśmy sprzętu DitoGear, który umożliwia realizację ruchomych ujęć w technice timelapse.

Morocco timelapse, podróże Maroko, Maroko film, timelapse video marrakech, travel Morocco

Do timelapsów potrzebny jest jednak czas, duuużo czasu a z tym zawsze był u nas problem.

Wreszcie Kamil go znalazł – w trakcie naszej podróży poślubnej na Karaiby :) Niestety, po powrocie już go zabrakło ;) I tak oto ok. 30 timelapsów zrobionych na wyspie kapitana Jacka Sparrowa czeka wciąż na swój wielki dzień.

W TECHNICE TIMELAPSE MIEJSCE MA ZNACZENIE.

Nie chcieliśmy robić tego, co ktoś już zrobił przed nami – timelapse z Nowego Jorku, timelapse w Himalajach? Wydaje się, że wszystko już było.

I choć chmury nigdy nie ułożą się tak samo, lepiej poszukać “dziewiczego miejsca” niż być tym drugim ;)

Coś w tym jest – ludzie zajmujący się timelapsami szukają naprawdę niezwykłych, godnych uwiecznienia miejsc. Dlaczego? Powodem jest pewnie to, że aby zrobić świetny, odejmujący mowę imelapse, trzeba będzie w danym miejscu trochę posiedzieć…

Chigaga Sahara Desert timelapse12 Morocco timelapse, podróże Maroko, Maroko film, timelapse video marrakech

Po testowych Karaibach przyszedł czas na Alderney – jedną z Wysp Normandzkich.

Alderney chciało zrealizować turystyczny film, promujący wyspę. Nie musieliśmy ich długo przekonywać do tego, że wykonane przez nas ujęcia w technice timelapse będą niczym wisienka na torcie tego filmu – Alderney – So Close So Different.

Ci, którzy zaglądają na naszego fejsa, bloga, instagrama bądź twittera wiedzą, że w na przełomie maja i czerwca spędziliśmy 3 tygodnie w Maroko.

Do Marrakeszu polecieliśmy bez ubrań za to mnóstwem sprzętu – kamery, szkła, stabilizator DJI Ronin, DitoGear

– wszystko to z zamiarem zrealizowania filmu – więcej o naszej wyprawie przeczytacie tutaj: LINK i tu: LINK. Dzięki niesamowitym ludziom, mogliśmy pracować swobodnie, mając wszelkie niezbędne pozwolenia – inaczej nie dalibyśmy rady nawet wyciągnąć aparatu z torby. Więcej o tym napiszemy w późniejszym czasie.

Morocco timelapse, podróże Maroko, Maroko film, timelapse video marrakechMorocco timelapse, podróże Maroko, Maroko film, timelapse video marrakech Morocco timelapse, podróże Maroko, Maroko film, timelapse video marrakech

Marrakesz, Maroko – coś pięknego. Prawdziwe żywe miejsca, bogata kultura, energia ludzi, zabytki i niezwykła różnorodność krajobrazów. To tu rozrabiała ekipa Gry o Tron, to tu James Bond uwodził kolejne piękności, to tu wydają pieniądze gwiazdy Hollywood. Mieliśmy szczęście mieć do czynienia z autentycznymi miejscami, niezepsutymi jeszcze przez turystykę. Po powrocie okazało się, że mamy materiału na co najmniej dwa filmy. Tak też będzie – obecnie kończymy pierwszy z nich, który pokaże Maroko w technice timelapse. W drugim filmie ujęcia timelapse będą łącznikami w dłuższej opowieści o Maroko.

Aby nie zdradzać więcej szczegółów, wrzucamy teraz zajawkę filmu:

The Third Eye – A Blinding Moroccan Experience

– wykonanego w całości w technice timelapse. Jeśli podoba Wam się to, co robimy – podajcie nasz teaser dalej! Premiera filmu już niedługo!

Morocco_Film_Timelapse