O nas

The Travelling Video Makers
WE’RE YOUNG, WE TRAVEL, WE LOVE, WE MEET PEOPLE, WE MAKE VIDEOS

O NAS

Kamil i Martyna czyli K and M czyli KamKam Visuals.

Mieszkamy obecnie w UK, ale podróżujemy dość dużo, ze względu na charakter naszej pracy. Jesteśmy dwójką ludzi z marzeniami, z blogiem i z umiejętnościami pozwalającymi nam produkować świetne filmy. Kamil urodził się z kamerą w ręku, Martyna miała mniej szczęścia, ale wystarczająco dużo by poznać Kamila. A tak poważnie, to głównie dzięki jej talentowi i determinacji robimy to, co robimy. Udało nam się przekłuć pasję w sposób na życie. Zanim to się stało, Martyna studiowała w Poznaniu dwa kierunki na Akademii Sztuk Pięknych (Uniwersytet Artystyczny) – Krytykę i Promocję Sztuki oraz Film Animowany. Kamil skończył Multimedia na Politechnice Poznańskiej. Nie poznaliśmy się jednak na studenckim czwartku w SQ. Nastąpiło to trochę później, w pracy, w jednej z poznańskich telewizji. W pokoju bez okien Martyna tworzyła animacje i grafki a Kamil wciskał przyciski miksera wizyjnego i zajmował się montażem. Dość lubiliśmy naszą pracę i nie tylko dlatego, że tam się spotykaliśmy. Wszystko zaczęło się już później, a jak dokładnie to już nasza sprawa :)
Po zakończeniu pracy w TV, Martyna spędziła rok na stypendium dla artystów w Niemczech. Zajmowała się tam Interaction Design, często czując się jak na kółku młodego elektronika. Faktem jest, że ze swoją grupą stworzyła aplikację pozwalającą na byciu w stałym kontakcie ze swoim chomikiem! Processing, programowanie, elektrody i katody, wizualizację danych musieliśmy odreagować oboje na jakiś wakacjach.

O LAZY HOLIDAYS

Padło na Ohrid w Macedonii.

Tam, pod gorącym słońcem i nad brzegiem jeziora, które można pomylić z morzem, nakręciliśmy video, które zyskało pewną popularność… tu przeczytacie więcej o Lazy Holidays! Wszystko, co później się wydarzyło, zmotywowało nas do założenia własnej marki. Jesienią 2012 wystartował KamKam Visuals, firma zajmująca się tworzeniem kreatywnego video. Nasze wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności i determinacja pomogły nam dotrzeć do tego punktu, w którym jesteśmy dziś… i przygoda trwa nadal! Mamy tylko jeden cel – być najlepszymi! Obojętne czy robimy reklamę, dokument, teledysk, animację, czy online video. Bez znaczenia czy pracujemy w studio, w biurze, czy w amazońskiej dżungli – każdy projekt to 100% zaangażowania z naszej strony. Chcemy być coraz lepsi w tym co robimy i wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Ciągle uzupełniamy nasz sprzęt i cieszy nas to, że mamy coraz mniej miejsca. Oprócz bieżących produkcji staramy się obmyślać projekty autorskie. W ciągu pierwszego roku działalności wyprodukowaliśmy ponad 40 filmów, pracowaliśmy dla szerokiej grupy klientów i nawiązaliśmy relację z doświadczoną firmą w Wielkiej Brytanii. Dużo podróżowaliśmy! Dużo udało nam się osiągnąć, w tym stosunkowo krótkim czasie. Ale jesteśmy przecież freakami na punkcie video :)

O UK

Mieliśmy już niemałe portofolio, kiedy w lecie 2013 roku znaleźliśmy się w Anglii.

Martyna nawiązała kontakt z firmą Eye Film and Television, realizującą filmy dokumentalne, w których można zobaczyć kilkoro sławnych ludzi (np. Księcia Harry’ego czy Angie Jolie) :) Bycie partnerem firmy, która w swojej 40 letniej już karierze produkowała kontent choćby dla BBC, ITV Channel 4, Channel 5 czy Animal Planet to cenne doświadczenie. Naszym celem jest realizacja dokumentu, który trafi na najlepsze światowe festiwale. Tylko… trzeba mieć czas, aby go zrobić! Pracujemy bardzo dużo, jeździmy po całym świecie. W nielicznych wolnych chwilach imprezujemy w Londynie z Duran Duran, oglądamy najlepsze seriale, rozwalamy potwory na playstation i bijemy rekordy w Angry Birds.

O BLOGU

Na tym blogu przeczytacie o naszych produkcjach i podróżach (w tym motocyklowych!).

Dowiecie się, co ostatnio oglądaliśmy w kinie, czasem wrzucimy zdjęcie fish & chips, skrytykujemy bądź pochwalimy jakiś hotel (dużo gwiazdek zgarnie np. Kasbah Agafay Suites & SPA w Maroko), napiszemy recenzję ostatniego odcinka “Mody na sukces” i damy znać o tym, że w najbliższy piątek wyprzedaż w Apple. Ok, chcemy skoncentrować się tu na tym, co nas kręci – czyli na produkcji video i na podróżach. Za pomocą naszych filmów i zdjęć pokażemy ciekawe miejsca i wydarzenia. Będziemy też pisać o sprzęcie, robić testy – o ile czas nam na to pozwoli. Mamy nadzieję, że ten blog pomoże poznać nam ciekawe osoby, z którymi być może w przyszłości będziemy pracować. Dlatego jeśli znasz kogoś niezwykłego, masz jakiś pomysł, lub historię – daj nam znać. Jesteśmy też na Facebooku, Twitterze i Instagramie – dołącz do nas, jeśli podoba Ci się to, co robimy!

O WSPÓŁPRACY

Jesteśmy otwarci na ciekawe i nieszablonowe formy współpracy.

Uwielbiamy podróżować, poznawać ludzi i robić kreatywne filmy na profesjonalnym poziomie. Nasze realizacje są chętnie oglądane, komentowane i udostępniane. Tworzymy reklamy, filmy korporacyjne, relacje z eventów, animacje, explainer video, online video, dokumenty i nie tylko. Pracujemy zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla międzynarodowych firm. Nasze produkcje są jedyne w swoim rodzaju. Poza tym robimy zdjęcia, piszemy teksty i wiemy, że jesteśmy w tym wszystkim dobrzy. Poczytaj, zobacz i napisz!

Miłego kamkam-owania!