PoDrodze Azja

PoDrodze Azja – wyprawa Arkadego P. Fiedlera

PoDrodze Azja (Asia OnTheWay) to dokumentalny serial podróżniczy o wyprawie Arkadego P. Fiedlera, Fiatem 126p wgłąb Azji. Zdjęcia realizowane były w ciągu trzech letnich miesięcy (czerwiec-lipiec-sierpień) w 2016 roku.
Arkady P. Fiedler przejechał maluchem 22707 km – z Puszczykowa (Polska) do Władywostoku (Rosja).
Fiat 126p spalił 1150 litrów benzyny, odwiedzając po drodze Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan (2x), Kirgistan (2x), Tadżykistan, Mongolię i Rosję (2x).

Teaser serialu „PoDrodze Azja” zdobył pierwszą nagrodę w kategorii BEST VIDEO,  przyznawanej przez Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya, Richarda Hammonda czyli DRIVETRIBE.

W czasie wyprawy wgłąb Azji na Malucha czekało wiele wyzwań. Fiat 126p wspiął się m.in. na wysokość 4655 m n.p.m dwa razy (przełęcz Ak-Bajtał, Tadżykistan). Najdłuższy dzienny przebieg 495 km przebył w Kazachstanie, najkrótszy 44 km ostatniego dnia podróży, w Rosji.
Podczas jazdy złapał jedną gumę. Zostały wymienione: rozrusznik, cewka (2x), moduł zapłonowy, gaźnik, pompa hamulcowa, olej (5x), 7 filtrów powietrza i 5 filtrów paliwa oraz jeszcze w Polsce, w Bielsku Białej dwa korbowody ze względu na stukot w silniku. Stukot towarzyszył Arkademu do końca podróży. Ponadto w Dolinie Wachańskiej prostował zgiętą na kamieniu obejmę pod skrzynią biegów.

Film dokumentalny z wyprawy Malucha przez Azję to nie tylko zmagania Fiata 126p z wymagającą trasą ale przede wszystkim niesamowite krajobrazy, azjatyckie kraje i ich kulturę oraz ludzi spotkanych PoDrodze.